Trening motoryczny

Sprawdź grafik i zapisz się na zajęcia

Zajęcia odbywają się w klubie Zdrofit przy rondzie ONZ.

Wybierz datę i wpisz swoje dane. Gdy wykonasz opłatę miejsce zostanie zarezerwowane.

Koszt zajęć to 200 zł

Zobacz dlaczego warto wykonywać trening na lądzie

Pływanie, kolarstwo lub bieganie  to dyscypliny sportowe, wymagające rozwiniętych zdolności motorycznych: siły, szybkości, gibkości, koordynacji i wytrzymałości. Trening motoryczny jest kluczowy, zapobiega kontuzjom, poprawia mobilność czyli zakresy ruchów, stabilność i rozwija siłę.

Podczas treningu personalnego głównie skupiamy się nad poprawą:

W pierwszej kolejności pracujemy nad poprawą zakresów ruchu. W treningu motorycznym dedykowanym do pływania skupiamy się nad poprawą mobilności stawów skokowych i ramiennych. Są to dwa kluczowe elementy, które gwarantują odpowiednią ekonomię pływania. Mobilność stawów skokowych zwiększa efektywność kopnięcia, z kolei ruchomość stawu ramiennego będzie wpływać na prawidłowe ustawienie chwytu ręki pod wodą. To gwarantuje poprawę techniki pływackiej.

Ćwiczenia na mobilność dedykowane do biegania czy kolarstwa skupione są na poprawie zakresów ruchu w stawie biodrowym ale także w obręczy barkowej.

W szczególności ważne są mięśnie stabilizujące miednicę, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, a także obręcz barkową. Do treningu włączamy ćwiczenia aktywujące mięśnie pośladkowe dzięki, którym poprawimy ułożenie tułowia podczas pływania, lub stabilizujące w czasie biegu. Wykonujemy ćwiczenia na mięśnie tzw. CORE. Silny brzuch to lepszy transfer energii i efektywniejsza praca rąk i nóg.

Z poprawioną mobilnością i zbudowaną stabilnością można przejść do ćwiczeń siłowych specyficznych do pływania, kolarstwa lub biegania. 

Wykonujemy ćwiczenia siłowe, w pełnych wzorcach ruchowych, pobudzające jak największą liczbę jednostek motorycznych;  przysiady, martwy ciąg, wiosłowanie hantlami, ćwiczenia na barki i klatkę z hantlami, podciąganie na drążku, i ćwiczenia funkcjonalne z piłkami lekarskimi. Tak naprawdę wachlarz możliwości jest bardzo szeroki.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania napisz: