Zapraszamy na trening grupowy na wodach otwartych.

Formularz do zapisów

Zajęcia odbywają się na jeziorku Czerniakowskim (google maps

Dzień i godzina rozpoczęcia zajęć: środa 18:30

Czas trwania: ok. 1:15

Co będziemy ćwiczyć

1. Taktyka startu. Będziemy objaśniać i tłumaczyć na co zwrócić uwagę podczas startu i jak najlepiej się ustawić. Na zawodach z rolling startem sprawa jest ułatwiona, jednak czy lepiej przejść do szybszej czy wolniejszej grupy?

2. Wbieganie do wody, tzw. start z plaży. Jest to stały element zawodów triathlonowych. W obecnej chwili coraz rzadziej widzimy zawody gdzie odbywają się masowe starty z wody. Aby nie być zaskoczonym lepiej przećwiczyć to przed zawodami, szczególnie gdy w miejscu, w którym startujemy jest płytko (np. start nad jeziorem Zegrzyńskim w Ryni, 5150 i 1/2 Warszawa). Będziemy ćwiczyć wbieganie oraz „delfinki”.

3. Wybieganie z wody. Jest tak samo ważne jak wbieganie, po pływaniu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut nasz błędnik może oszaleć gdy nagle zmienimy pozycję, lepiej to wcześniej przećwiczyć. Tutaj też istotne jest poruszanie się po płytkiej wodzie. 

4. Nawigacja. Umiejętne nawigowanie podczas pływania w wodach otwartych to klucz do sukcesu. Aby nie nadrabiać dystansu, a także nie wytracać prędkości należy umiejętnie nawigować. 

5. Pływanie w nogach. Pływanie to pierwszy etap zawodów triathlonowych. Aby nie wytracić całych sił warto płynąć w nogach osoby przed nami. Jednak to tylko wydaje się takie proste, w czasie zajęć będziemy wyjaśniać i pokazywać jak umiejętnie z tego skorzystać.

6.  Nawroty na bojkach. Szybki nawrót na boi to sztuka szczególnie potrzebna na krótkim dystansie. Najczęściej przy pierwszej boi jest największy tłok na zawodach, aby uniknąć straty lub podtopienia warto przećwiczyć ten element.

7. Pływanie w optymalnym tempie. Start w wodach otwartych to zupełnie inne pływanie niż na basenie. Nie ma murka, od którego można się odbić ani dna na którym można stanąć. Należy też utrzymać jednostajne tempo i nie dać się ponieść emocjom na starcie bo inaczej możemy bardzo się męczyć na pozostałej części dystansu.

8. Test sprzętu. To bardzo ważne, aby przed pierwszym startem założyć piankę (choć powinniśmy to zrobić już wcześniej na basenie) przetestować okularki, oliwkę lub sztyfty na obtarcia, a przede wszystkim sprawdzić własną dyspozycję!

Na trening należy zabrać:

1. Piankę triathlonową

2. Czepek i okularki

3. Na zajęcia można przyjechać rowerem, jednak nie zapewniamy zabezpieczenia ani pilnowania roweru

Podczas zajęć zapewniamy:

1. Bojki nawrotowe

2. Asekurację ratownika z wody

3. Opiekę trenerską

Masz pytania, napisz do nas